Šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspaudę mygtuką "Sutinku", Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku

mazoji-architektura

Mažojiarchitektūra

Kas yra mažoji architektūra?

Mažoji architektūra apima viešųjų ir privačiųjų lauko erdvių elementus, nedidelius statinius, parko baldus, kurie skirti patogiam buvimui lauke. Suoliukai, šviestuvai, šiukšlių dėžės, pavėsinės ir kt., reikalingi siekiant sukurti patrauklesnę ir komfortiškesnę aplinką, bei paskatinti visuomenę daugiau laiko leisti viešose erdvėse. Tam, kad mažoji architektūra tinkamai atliktų savo funkciją, būtų patraukli akiai, kokybiška ir ilgaamžė, svarbu jos gamyboje naudoti kokybiškas medžiagas, laikytis saugumo standartų ir atsižvelgti į nuolat besikeičiančios visuomenės poreikius.

mazoji-architektura2

Mažosios architektūros elementai

Mažosios architektūros elementai gali būti labai skirtingi, priklausomai nuo vietos, kur jie įrengiami. Svarbu, kad jie būtų ne tik funkcionalūs, patvarūs, tačiau ir savo stiliumi harmoningai derėtų su aplinka. Kiemo elementai skirsis nuo didelio parko ar skvero, mokyklos ar vaikų darželio lauko erdvėms reikės kitokių elementų, nei paplūdimio ar ligoninės, todėl pasirenkant mažosios architektūros statinius, svarbu atsižvelgti į vietos specifiką ir lankytojų poreikius.

mazoji-architektura3

Mažosios architektūros pritaikymas

Vietose, kuriose lankosi daug vaikų, didžiausias dėmesys įprastai skiriamas vaikų žaidimų aikštelių įrengimui: sūpynės, smėlio dėžės, karuselės, balansiniai įrenginiai, tinklinės laipynės ir kiti įrenginiai parenkami pagal aikštelės dydį, numatomą vaikų amžių, vietos gamtines sąlygas. Suaugusiems skirti statiniai parenkami pagal pageidaujamą funkcionalumą, pavyzdžiui, poilsio zonose: suoliukai, parko baldai, stoginės, šviestuvai, rūkymo pastogės, dviračių stovai ir kt., aktyvaus laisvalaikio zonose: lauko gimnastikos įrenginiai, krepšinio, tinklinio aikštelės ir pan. Privačiose erdvėse, atsižvelgiant į kiemo, sodo, sodybos dydį ir savininkų lūkesčius gali būti įrengtos poilsio zonos su stacionariais gultais, stalais, suolais, vaikams ir/ar suaugusiems skirtomis sūpynėmis ir kt.

mazoji-architektura4

Miesto baldai

Miesto baldai itin svarbi miesto veido dalis, todėl būtinas platus jų pasirinkimas, kad būtų galima pritaikyti prie konkrečios vietos architektūros. Parkelis.lt siūlo skirtingų stilių, iš įvairių medžiagų pagamintus suolus, gultus, stalus ir kitus miesto/parko baldus, kuriuos nesunku pritaikyti skirtingose erdvėse. Be dažniausiai sutinkamų, populiariausių miesto baldų, tokių kaip suolai, stacionarūs stalai ar gultai, galime pasiūlyti ir bendro naudojimo grilinimo/iškylų zonos baldus, vaikiškus miesto baldus ir kt. Kadangi baldai, priešingai nei skulptūros, šviestuvai ar panašūs elementai yra nuolat aktyviai naudojami, labai svarbu, kad būtų patvarūs, kokybiški ir ilgaamžiai.

mazoji-architektura5

Mažoji kiemo architektūra

Parkelis.lt asortimente gausu kiemui skirtų mažosios architektūros elementų: nuo šviestuvų, šiukšlinių ar suolų daugiabučių kiemams, iki saulės gultų, stacionarių lauko baldų, sūpynių, pavėsinių, puikiai tinkančių individualių namų ir/ar sodybų kiemams. Kiekviename kieme gali būti įrengta ir nedidelė gimnastikos aikštelė, kuri skatintų savininkus gyventi sveikesnį, aktyvesnį gyvenimą. Klaidinga manyti, kad nedideli kiemai nėra tinkami mažosios architektūros elementams, iš tiesų, kiekvienas, net ir pats mažiausiais kiemas, gali tapti patrauklesniu, funkcionalesniu ir patogesniu, tinkamai jam pritaikius mažosios architektūros elementus.

mazoji-architektura6

Mažoji architektūra: kainos

Parkelis.lt visų prekių kainos nurodytos prie prekių el. parduotuvėje. Įprastai papildomai kainuoja pristatymas, montavimo darbai. Kainos gali šiek tiek kisti priklausomai nuo užsakomo kiekio, konkretaus projekto ir kitų aplinkybių. Todėl raginame, kreiptis el. paštu info@parkelis.lt ir klausti apie konkretų projektą, operatyviai pakonsultuosime, sudarysime sąmatą ir aptarsime kitas detales. Montavimo paslaugų kainos priklauso nuo darbų apimties, konkretaus įrenginio specifikos, lokacijos ir pan. Dėl techninio aptarnavimo, remonto, atnaujinimo darbų kainų, būtina siųsti užklausą el. paštu, nes ji paskaičiuojama, atsižvelgiant į darbų apimtį ir kitas dedamąsias.

mazoji-architektura7

Mūsų teikiamos paslaugos: nuo projektavimo iki įrengimo

Parkelis.lt gali padėti įrengti viešas ir privačias lauko erdves nuo A iki Ž. Pirmasis žingsnis visuomet yra projektavimas. Šioje srityje turime daug patirties ir galime pasiūlyti profesionalias paslaugas. Prekiaujame tik kokybiškais, visus saugumo standartus atitinkančiais, sertifikuotais įrenginiais, kurių gamyba užsiima atrinkti ir patikimi partneriai. Visus parkelis.lt įsigytus įrenginius užsakovas gali sumontuoti pats, tačiau, jeigu yra poreikis, teikiame montavimo paslaugą, nuo vietos paruošimo iki paskutinių štrichų, aptarnavimo, garantinės ir techninės priežiūros.

mazoji-architektura8

Kodėl Parkelis.lt?

Parkelis.lt dirba tik su patikimais, pasaulyje pripažintais partneriais, todėl garantuoja parduodamų prekių kokybę. Visi mūsų konsultantai patyrę šioje srityje ir gali išsamiai pakonsultuoti bet kokiu viešųjų ar privačiųjų lauko erdvių projektavimo, įrengimo, atnaujinimo klausimu. Parkelis.lt el. parduotuvėje siūlomas ypatingai platus asortimentas, paremtas naujausiomis tendencijomis. Mes nuolatos domimės pažangiausiomis technologijomis, laikomės aukščiausių kokybės ir saugumo standartų. Esame punktualūs ir patikimi.